پرسش و پاسخ درباره طب سوزنی
کندولاامبدینگ نخ
لیزر موهای زائد با جدیدترین دستگاه موجود در کشور
تزریق ژل و بوتاکس
میکرونیدلینگ با درماپن
لاغری با روش کت گوت
ليفت صورت بانخ
درمان تعریق

پرسش و پاسخ درباره طب سوزنی

درمان در طب سوزنی بر چه اساسی قرار گرفته است؟
جهت عبور انرژی و خون وجود دارد که این meridian از نظر طب سنتی چین در انسان ١٤مدار اصلی یا مریدیان مدارهای ارگانهای داخلی بدن ارتباط دارند ، این ارگانها مثل یک زنجیر دایره وار که یک حلقه را تشکیل می دهند روی یکدیگر اثردارند.
حال در اثر عوامل خارجی مثل استرس ، سرما ، ... یا عوامل داخلی بدن کم خونی ، پر کاری تیروئید و ... که باعث اختلال عمل این ارگانها میگردد سیکل تعادلی به هم ریخته شده و بیماری ظهور میکند حال در طب سنتی چین که 420 نقطه روی این مدارها واقع شده با فرو بردن سوزن ( Acupuncture) یا فشار روی این نقاط (Acupressure) تعدیل حرکت انرژی و خون در بدن میشود و بالانس ارگانها ، که دراثر بیماری مختل گردیده ، برقرارمی گردد و بیماری برطرف می شود.

تاریخچه طب سوزنی چه بوده است؟
هزاران سال پیش در کشور چین باستان که انسانها جهت جنگیدن از تیر و کمان استفاده میکردند در مواقعی سربازان متوجه می شوند که در اثر اصابت تیر به نقاطی از بدنشان بعضی از بیماریهایشان بهبود پیدا می کرده است ویا به روایتی
نیز بیان شده در چین باستان مردم دربرخی موارد احساس می کردند با فشار به نقاطی از بدنشان مثلا : سردرد ، خستگی
یا کمر دردشان تخفیف پیدا می کرده است که اینها همگی شروعی برای اطبا قدیم جهت درمان بیماریها با استفاده از سوزنهایی
از جنس چوب ، سنگ و استخوان در اعصاری که هنوز فلز کشف نشده ، بوده است و تعدادی از این سوزنهای غیر فلزی در موزه دانشگاه شانگهای چین محفوظ است.

برخورد جوامع بین المللی جهان به ویژه سازمان بهداشت جهانی با طب سوزنی چگونه بوده است؟
در قرن ششم طب سنتی چین در کشورهای همجوار مثل هند ، کره ، ژاپن و کشورهای خاور دور مورد استقبال قرار گرفت. پس از آن در کشورهای دیگر شروع به رشد کرد . سازمان بهداشت جهانی (WHO) در سال ١٩٧٢از کشور چین جهت آموزش یاری طلبید و با این طب برخورد بسیار منطقی داشته این مورد درمان را جزو درمانهای کل نگر (holistic) قرار داده و حتی موارد درمان توسط این ارگان بین المللی اعلام گردید و این رشته در کشورهای مترقی مثل آمریکا ، اروپا ، کانادا و استرالیا جایگاه خود را یافته و در این کشورها جزو پوشش بیمه قرار دارد و حتی در دانشگاههای بسیاری از این کشورها آموزش داده می شود و برخوردی جامع و علمی با این طب شده است . برای مثال درآمریکا که سیستم ارجاع اعمال میشود ، بیمارپی از پزشک خانواده درپاره ای از موارد مستقیم به پزشک طب سوزنی معرفی میگردد.

از نظر تجربی چه بیماریهای در این رشته قابل درمان است؟
اینجانب که حدود 13 سال است در این رشته مشغول بکار می باشم در بیماریهای زیر این رشته را بکار برده و نتایج بسیارجالبی گرفته ام : دردهای مزمن مثل درد مفاصل و دردهای عضلانی ، سردردها ، کمردردها ، چاقی ، مشکلات روحی (اضطراب ، افسردگی و بیخوابی) ، فلجها (بدنبال سکته مغزی یا صورتی) ، ناتوانی جنسی ، حساسیتها ، آسم ، ترک سیگار ، ترک اعتیاد و افزایش قد . تمام موارد با مدارک و پرونده های بیماران در مطب محفوظ است.
ودرآخر:
با توجه به این که داروهای شیمیایی دارای عوارض فراوان و گاهی غیر قابل جبران است و طبق پاره ای از آمارها مصرف داروی شیمیائی در کشورما دو برابر متوسط جهانی است امیدوارم با آگاهی بیشتر مردم و کمک مسئولین این رشته جایگاه واقعی خود را کشور عزیزمان پیدا کند.


آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین یوسف آباد و چهلستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه دوم
تلفن : 88722038 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

الفبای طب سوزنی

طب سنتی چین معتقد است هرآنچه در قسمتی از بدن اتفاق می افتد بر دیگر بخشهای بدن تآثیرگذار است

تاریخچه طب سوزنی

تاریخچه طب سوزنی به دو هزارسال قبل از میلاد مسیح باز میگردد. جایی که هنوز فلزات کشف نشده بوده اند

خواندنی مطلب امروز