لیزر موهای زائد با جدیدترین دستگاه موجود در کشور
کندولاامبدینگ نخ
ليفت صورت بانخ
تزریق ژل و بوتاکس
درمان تعریق
لاغری با روش کت گوت
میکرونیدلینگ با درماپن
لیزر موهای زائد با جدیدترین دستگاه موجود در کشور

لیزر موهای زائد با جدیدترین دستگاه موجود در کشور

لیزر موهای زائد روشی است که در آن تاباندن اشعه لیزر و کوتاه برد(فقط تا فولیکول مو) ، باعث از بین رفتن فولیکول مو می شود . مانند گیاهی که ریشه اش تخریب شده باشد (حال با توجه به میزان تخریب می تواند پروگنوز (رشد مجدد) را توجیه کند. یعنی هرچه میزان تخریب بیشتر باشد با تعداد مراجعات کمتر بیشترین اثر حاصل خواهد شد (لیزر قویتر با عوارض کمتر و بیشترین تخریب فولیکول مو) .

این روش برای 20 سال به طور تحقیقاتی انجام شد تا در اواسط سال 1990 که در اولین مقالات ، موثر بودن این روش در بیمارستان ماسوچوست به چاپ رسید و در مقالات درماتولوژی (بخش پوست) مطرح گردید و بی ضرر و موثر بودن آن مورد تایید قرار گرفت .

آندروسن و گروسمین از دانشمندان مطرح آن زمان کشف کردند که می توان به طور هدفمند و انتخابی کروموفور ویژه ای (کروموفور یعنی رنگدانه ایی که رنگ پوست و چشمها و مو را تعیین می کند) توسط لیزر در نظر گرفته شود که به سلولهای ریشه ای فولیکول آسیب رسیده شود که در این مورد موفق گردیدند و در سال 1996 این نوع لیزر بکار گرفته شد و در سال 1997 در آمریکا موسسه غذا و داروی آمریکا این روش را مورد تایید قرار داد واین تکنولوژی بیشتر از قبل تکمیل شد و اثر بهتری داشت و از آن زمان به بعد برای سالها به کار گرفته شده است .

لیزر موی زائد به چه صورتی عمل میکند ؟
به طور اولیه موی زائد به شکل انتخابی فتوترمولیز انجام می دهد . این دستگاه ، نور را با طول موج ویژه ایی در طول زمان خاصی به بافت هدف می تاباند که فقط فولیکول مو را تخریب کند و به بافتهای دیگر آسیبی نرساند . لیزر بافت تاریک یا سیاه مثل مو را گرم و تخریب می کند و به بافتهای اطراف با رنگ روشن تر آسیب نمی رساند . این بافت ملانین موجود در فولیکول مو در درون سلولهای ریشه ایی را مورد هدف قرار می دهد و باعث عدم رشد مجدد مو می گردد . این نور توسط اجزای تیره ی پوست جذب می گردد ولی توسط اجزای روشن و آب در پوست جذب نگردیده و منعکس می شود .

پس لیزر توسط اجزای تیره مثل مو و بافتهای تیره در پوست جذب می گردد . هر چه سرعت و شدت لیزر بیشتر باشد این جذب در بافتهای تیره بیشتر است . ملانین کروموفر اولیه هدف تمام دستگاههای لیزر می باشد . ملانین بطور طبیعی در پوست وجود دارد و رنگ تیره را در پوست و مو ایجاد می کند .

دو نوع ملانین در پوست وجود دارد .
الف : اوملانین که رنگ قهوه ایی و تیره را ایجاد می کند
ب : فوملانین که به مو رنگ بلوند و قرمز می دهد .

به علت جذب انتخابی فوتون در نور لیزر توسط موی تیره ، قهوه ای ، قرمز و بلوند تیره این نوع موها می توانند از پوست برطرف شوند . موی سفید ، بلوند روشن یا رنگ بلوند توت فرنگی به خوبی از پوست برطرف نمی شوند . لیزر روی موهای خشن ، تیره (سیاه) اثر بهتری دارد ، پس موی تیره و پوست روشن بهترین انتخاب برای لیزر هستند ولی پوست تیره و موی سیاه بهترین هدف برای لیزر یاگ می باشد که در آن بهترین نتیجه را باعث می شود (لیزر یاگ نوعی لیزر است که روی پوست تیره نیز اثر دارد). لیزر موی زائد از سال 1997 استفاده گردیده است و توسط FDA بهترین روش برطرف کردن موی زائد معرفی شده است .

از نظر FDA برطرف کردن موی زائد یک پروسه طولانی با برنامه ریزی لیزر ماهیانه است ولی در حقیقت بعضی از بیماران پس از یکسال گذشته از آخرین درمان ، رشد کمی در موهای زائد خواهند داشت . پس بعضی از فولیکولها کمتر تخریب شده اند یا خود را ترمیم می کنند . لیزر موی رائد به علت سرعت و تاثیر خیلی مورد نظر قرار گرفته است ولی در هر حال این به مهارت اپراتور و نوع تکنیک نیز وابسته است . پس بعضی از مناطق وسیع احتیاج به لیزر مجدد به علت جا ماندن از لیزر دارند .


آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین یوسف آباد و چهلستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه دوم
تلفن : 88722038 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

الفبای طب سوزنی

طب سنتی چین معتقد است هرآنچه در قسمتی از بدن اتفاق می افتد بر دیگر بخشهای بدن تآثیرگذار است

تاریخچه طب سوزنی

تاریخچه طب سوزنی به دو هزارسال قبل از میلاد مسیح باز میگردد. جایی که هنوز فلزات کشف نشده بوده اند

خواندنی مطلب امروز