درمان ريزش موی سر با مزوتراپی
امبدینگ نخکندولا
تزریق ژل و بوتاکس
ليفت صورت بانخ
لیزر موهای زائد با جدیدترین دستگاه موجود در کشور
درمان تعریق
میکرونیدلینگ با درماپن
لاغری با روش کت گوت

درمان ريزش موی سر با مزوتراپی

در سال 1952 دکتر مایکل پیستور (Michel pistor) یک پینه دوز را از حمله آسم با تزریق پروکاشین نجات داد . این فرد که کر بود با تزریق پروکاشین توانست کمی صدای ناقوس روستا را بشنود ، از آن به بعد دکتر پیستور از درمان محلی (تزریق در منطقه مشکل دار) دست برداشت که در آن گاهی درمانها موفق تر بوده است . در سال 1964 انجمن مزوتراپی فرانسه در پاریس با 16 عضو تشکیل شد و در سال 1987 انجمن آکادمی پزشکی فرانسه این روش را به عنوان یکی از راههای درمان قبول کرد . پس از اروپا و آفریقای جنوبی مزوتراپی توسط چهل هزار پزشک در سرتاسر دنیا به کار رفته است .

مکانیسم عمل مزوتراپی :
مزوتراپی هم تحریک مکانیکال و همه کمیکال دارد .دوز کمی از داروی مورد نیاز آن محل در منطقه دارای اختلال تزریق می شود یعنی دارو در محل تارگت بیمار تزریق می شود . پس از تزریق مزوتراپی دو اثر مکانیکال که در اثر ترامادر محل به وجود می آید که جواب محل کولاژن و الاستین سازی می باشد .

مزوتراپی جهت ریزش موی سر :
این روش روشی است که در آن از تکنیک غیر تهاجمی میکرواینجکشن (microinjection) سطحی درست در زیر اپی درم انجام می شود که در محل های ریزش بکار می رود . همانطور که از نامش برداشت می شود تزریق داروی مزوتراپی درست در مزودرم می باشد که در آن علائم و عوارض بیشماری از قبیل ریزش مو را می توان درمان کرد .مایع تزریق شامل ویتامینها ، املاح ، آمینواسیدها ، اسید نوکلئیک و کوآنزیم می باشد که بستگی به نیاز بیمار متفاوت است .

مزوتراپی جهت ریزش مو :
این روش با موفقیت فراوانی در اروپا و آمریکا استفاده شده است . درمان بدون درد و امن می باشد . درمان نیاز به پانسمان یا بی حسی ندارد و فرد بلافاصله می تواند سرکار برود .مزوتراپی از مواردی چون دارو درمانی یا تزریقات عضلانی مفیدتر می باشد . به این علت است که دارو جهت درمان فولیکول ضعیف شده درست در همان منطقه تزریق می شود .
1- فولیکول مو رشد پیدا می کند و تقویت می شود .
2- میزان زیاد DHT خنثی شده و از محل خارج می شود .
3- گردش خون در محل فولیکول مو بیشتر می گردد . هردو جزعی که ساختمان پوست را شامل می شوند و اثرات شیمیایی که باعث افزایش گردش خون ، گشادی عروق و التهاب را بیشتر کرده .

مزوتراپی در درمان ریزش مو :
داروی مزوتراپی موی سر که باعث افزایش خون رسانی به محل می گردد ، التهاب را برطرف می کند ، زیادی DHT دی هیدروتستسترون را خارج می کند ، کولاژن را تحریک کرده ، اندازه فولیکول مو را بیشتر می کند و در نهایت رشد مو را افزایش می دهد .

10 مرحله در ریزش مو مزوتراپی لازم است که :
اول هر دوهفته برای 2-3 ماه پس از آن هر 3-4 ماه دوباره با توجه به تغییرات مجدد 10 مرحله دیگر مزو انجام می شود تا نتیجه در نظر گرفته شود .


آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین یوسف آباد و چهلستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه دوم
تلفن : 88722038 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

الفبای طب سوزنی

طب سنتی چین معتقد است هرآنچه در قسمتی از بدن اتفاق می افتد بر دیگر بخشهای بدن تآثیرگذار است

تاریخچه طب سوزنی

تاریخچه طب سوزنی به دو هزارسال قبل از میلاد مسیح باز میگردد. جایی که هنوز فلزات کشف نشده بوده اند

خواندنی مطلب امروز