درمان نفخ با طب سوزنی
کندولاامبدینگ نخ
درمان تعریق
ليفت صورت بانخ
میکرونیدلینگ با درماپن
لیزر موهای زائد با جدیدترین دستگاه موجود در کشور
لاغری با روش کت گوت
تزریق ژل و بوتاکس

درمان نفخ با طب سوزنی

نفخ در طب سوزنی به حالتی گفته می شود كه در آن اتساع شكم وجود دارد و شكم مانند طبل است و رنگ آن متمایل به زرد و تیره می گردد كه در برخی از موارد وریدها قابل مشاهده می شوند .در كتاب امپراتور زرد بیان گردیده ، دلیل احتباس چی كدر كه به طور غیرمعمول به طرف بالا می آید و اتساع شكم را سبب می شود مواردی از قبیل مسمومیت آب ، استرسهای روحی ، رژیم های غذایی غلط و مصرف زیاد الكل است .پاتو‍ژنز بیماری در اثر اختلال عمل كبد ، طحال و كلیه بیان شده است كه این خود باعث احتباس چی ، خون و مایعات بدن در شكم می گردد و در نهایت به اتساع شكم منجرمی شود .

علت شناسی و پاتوژنز :
1- رژیم های غذایی غیر اصولی و مصرف الكل زیاد باعث اختلال عمل طحال و معده گردیده سبب اختلال در ترانسپورتاسیون و ترانسفورماسیون (هضم و جذب مواد غذایی و آب) در نتیجه چی كدر در جیاوو وسطی احتباس پیدا می كند . چی شفاف و چی كدر مخلوط گردیده باعث انسداد مریدیان ها شده و در نهایت انسداد را به همراه خواهد داشت .
2- فشارهای روحی و ورانی كبد را تحت تاثیر قرار داده و باعث عدم كنترل گردش چی معده می شود و در نتیجه انسداد چی و خون را در بر دارد .چی مازاد كبد به طحال حمله می كند و سپس كلیه را درگیر كرده و نهایتا اتساع مایعات در بدن و اتساع شكم را به همراه خواهد داشت .
3- در یرقان (زردی) توده های شكمی ،كبد ، طحال و كلیه را درگیر كرده و در نتیجه خون ، بلغم و دامپ در شكم انسداد پیدا می كند .

تشخیص افتراقی :
1- اتساع در اثر انسداد چی علائم اصلی در طب سوزنی :بزرگ شدن طبل مانند شكم ، فشار روی شكم كه سریعا به حالت اول بازمی گردد.
علائم همراه در طب سوزنی : اتساع شكم با عصبانیت تشدید می گردد و با باد گلو بهتر می شود . پری در ناحیه اپیگاستر و قفسه سینه اختلال در دفع و یبوست را به همراه خواهد داشت .
تشخیص نبض و زبان در طب سوزنی : بار زبان سفید و نازك شده نبض نیزعمیق و سیمی شكل می گردد.
2- اتساع در اثر احتباس مایعات بدن علائم اصلی در طب سوزنی بزرگ شدن طبل مانند شكم فرورفتگی در اثر فشار دست قابل مشاهده است .
علائم همراه در طب سوزنی : ادم اندام تحتانی ، احساس پری و اتساع در اپی گاستر ، صورت رنگ پریده ، تنفر از سرما ، خستگی ، سوزش ادرار و مدفوع شل
تشخیص نبض و زبان در طب سوزنی :بار چسبنده و سفید یا لغزنده و سفید در این حالت نبض نیز عمیق یا متوسط است .
3- اتساع در اثر انسداد خون :
علائم اصلی در طب سوزنی : شكم بزرگ شده درد فرو رونده یا توده سفت در ناحیه هیپوكندر وجود دارد همچنین وریدهای متسع اطراف ناف دیده می شود
علائم همراه در طب سوزنی : پوست فلس دار می شود ، صورت كدر شده و شیارهای قرمز در آن به وجود می آید ، نقاط انسداد خون در گردن ، بازوها و قفسه سینه دیده می شود دهان خشک شده و عدم تمایل به نوشیدن وجود دارد همینطور یبوست همراه با مدفوع كدر نیز از عوارض این بیماری است .
تشخیص نبض و زبان در طب سوزنی : زبان كدر شده و به رنگ ارغوانی ، همراه با اكیموز است نبض نیز نخی و سیمی شكل است .


آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین یوسف آباد و چهلستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه دوم
تلفن : 88722038 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

الفبای طب سوزنی

طب سنتی چین معتقد است هرآنچه در قسمتی از بدن اتفاق می افتد بر دیگر بخشهای بدن تآثیرگذار است

تاریخچه طب سوزنی

تاریخچه طب سوزنی به دو هزارسال قبل از میلاد مسیح باز میگردد. جایی که هنوز فلزات کشف نشده بوده اند

خواندنی مطلب امروز